BIURO PRASOWE

Ghelamco, 08.02.2024

VIBE z nowym najemcą


Kolejna firma zdecydowała się na przeniesienie swojego biura do VIBE – najnowszego projektu Ghelamco realizowanego w biznesowym centrum Warszawy. Rödl & Partner, jedna z wiodących firm doradczych świadczących usługi w zakresie audytu, BPO, doradztwa podatkowego i prawnego oraz consultingu, wynajęła w nim blisko 2500 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Rödl & Partner zajmie całe 6. i ponad połowę 7. piętra w 45-metrowym biurowcu.

"Niezwykle się cieszę, że kolejna ceniona firma wybrała VIBE na swoją siedzibę. Nasz projekt budzi duże zainteresowanie najemców, którzy stawiają na niego ze względu na znakomitą lokalizację, najnowocześniejsze rozwiązania, energooszczędny i niskoemisyjny charakter oraz kameralną skalę. Przy tym tempie komercjalizacji jeszcze przed ukończeniem inwestycji będziemy mieć w pełni wynajęty budynek! Gratuluję wyboru firmie Rödl & Partner i życzę dalszego dynamicznego rozwoju, do czego nowe biuro w VIBE z pewnością się przysłuży" – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

VIBE powstaje w samym sercu biznesowego centrum Warszawy w rejonie ronda Daszyńskiego, w narożniku ulic Towarowej i Kolejowej. Pierwszy z budynków dwuetapowej inwestycji, o powierzchni 15 tys. mkw., ma zostać oddany do użytkowania już w II kwartale tego roku.

"Dlaczego przenosimy biuro do VIBE? Nasz wybór jest starannie przemyślany i oparty na gruntownych badaniach dotyczących przestrzeni pracy oraz analizie potrzeb naszych pracowników. W procesie decyzyjnym kierowaliśmy się nie tylko aspektami funkcjonalnymi, lecz przede wszystkim dążeniem do stworzenia środowiska sprzyjającego komfortowi pracy i realizacji naszych celów biznesowych. Dlatego też, po licznych warsztatach i wywiadach z naszymi pracownikami, zdecydowaliśmy się na VIBE. Dodatkowo wybór neutralnego klimatycznie budynku wpisuje się w ważne dla nas założenia ESG i stanowi wyraźny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Ta nowoczesna i ekologiczna przestrzeń sprawi, że każdy – zarówno nasi klienci, jaki i pracownicy będą czuć się w niej dobrze" – komentuje Renata Kabas-Komorniczak, partner zarządzający Rödl & Partner.

Najemcy w transakcji doradzała firma Newmark Polska.

"Cieszymy się, że mogliśmy wspierać naszego Klienta w tym kluczowym procesie. Wybór odpowiedniej lokalizacji wymagał zrozumienia specyfiki działalności firmy Rödl & Partner i jej długoterminowych planów. Ta transakcja to dowód na to, że dzięki współpracy i zaangażowaniu wszystkich stron można osiągnąć cel, który przyniesie korzyści naszemu Klientowi na wiele lat" – mówi Anna Szymańska, dyrektor Działu Powierzchni Biurowych w Newmark Polska.

Rödl & Partner to międzynarodowa firma doradcza, która powstała w 1977 roku w Norymberdze. Świadczy zintegrowane usługi profesjonalne w obszarach: audyt, Business Process Outsourcing, doradztwo podatkowe, doradztwo prawne, consulting. Działa w 49 krajach i ma 110 biur, w których pracuje 5800 osób. W Polsce działa od 1992 roku i zatrudnia obecnie około 600 pracowników w 6 lokalizacjach – Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

VIBE – w rytmie muzyki i ESG

Nazwa projektu – VIBE – to odwołanie do energicznego i wielkomiejskiego klimatu, który panować będzie w najnowszej inwestycji Ghelamco. Po raz pierwszy w Polsce, budynek otrzyma własną, specjalnie dla niego skomponowaną audiosferę, która nada mu niepowtarzalny charakter i w czasie rzeczywistym dostrajać się będzie do tempa i rytmu życia wewnątrz budynku. Do jej skomponowania zaproszony został znany polski kompozytor, producent i sound designer Wojciech Urbański. Oprócz skomponowania muzyki, zaprojektowany został także cały zestaw doświadczeń akustyczno-wizualnych, które będą towarzyszyć najemcom i odwiedzającym VIBE.

VIBE powstaje zgodnie ze strategią ESG firmy Ghelamco. Biurowiec będzie wykorzystywał ultranowoczesny Building Energy Management System (BEMS), który pozwoli na znaczące zmniejszenie zużycia energii. Zrównoważony charakter kompleksu potwierdzą certyfikaty w systemach: WELL, BREEAM, DGNB, SmartScore, WiredScore i Green Building Standard. W tych dwóch pierwszych celem dewelopera jest uzyskanie certyfikatów na najwyższych możliwych poziomach: Platinium oraz Outstanding. Docelowo biurowiec zasilany będzie w 100% czystą energią.

Podobnie jak inne budynki Ghelamco, VIBE zostanie zaopatrzony w autorski system Signal OS, który monitoruje stan budynku i dzięki temu zapewnia optymalne środowisko pracy. Zamontowanie rozwiązań antypandemicznych, takich jak wirusobójcze lampy UV w windach i systemach wentylacji, pozwoli zadbać o zdrowie i komfort użytkowników.

Chcąc zachęcić najemców do ekologicznych środków transportu, VIBE zapewni bogatą infrastrukturę dla rowerzystów (m.in. szafki, prysznice, parking rowerowy, stacja naprawy) oraz ładowarki dla elektrycznych samochodów i jednośladów. Korzystaniu ze środków transportu publicznego będzie z kolei sprzyjać znakomita lokalizacja budynku – przy stacji metra rondo Daszyńskiego, przystankach tramwajowych, a także kolejowych: Warszawa Główna i Warszawa Ochota.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Rafał Roguski, Senior Account Executive, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 73

Michał Nitychoruk, Communication Manager Ghelamco Poland
email: , tel. +48 600 210 304